Peter Bosz tudi uradno novi trener Dortmunda

Bundesliga 6. Jun 201713:11 > 13:18
Peter Fox/Getty Images

Peter Bosz se po enoletni avanturi pri nizozemskem Ajaxu seli v Dortmund. 53- letni trener je letos nase upozoril na klopi Ajaxa, ki ga je pripeljal vse do velikega finala Lige Evropa, tam pa izgubil proti Unitedu, njegovo dobro vodenje so opazili pri Dortmundu in ga pripeljali na svojo klop.

Borussia iz Dortmunda je danes tudi uradno dobila novega trenerja, to je namreč postal dosedanji trener Ajaxa Peter Bosz. Z rumenimi je podpisal dvoletno pogodbo. Čaka pa ga izjemno težko delo, saj v Nemčiji Bayern v zadnjih letih prevladuje. Dortmund je v letošnji sezoni sicer osvojil nemški pokal, a je trenerski stolček vseeno zapustil Thomas Tuchel, ki je odstopil le tri dni po osvojeni lovoriki.

Borussia pa bo Ajaxu morala plačati tudi odškodnino, saj Bosza z Ajaxom veže pogodba vse do leta 2019. Le ta naj bi znašala približno tri milijone evrov. Trener, ki je letos zelo mlado zasedbo Ajaxa popeljal vse do finala je v svoji trenerski karieri do sedaj vodil po večini zgolj nizozemske klube. Borussia pa je zagotovo zaenkrat njegov največji klub katerega bo vodil z roba igrišča.

Borussia Dortmund bo danes popoldne na novinarski konferenci tudi uradno predstavila novopečenega trenerja rumenih.