Hoeness potrdil: Ancelottija "odnesla" slačilnica

Bundesliga 29. Sep 201710:58 > 11:00
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Predsednik Bayerna iz Münchna Uli Hoeness je priznal, da so po porazu proti PSG-ju v Ligi prvakov vodje bavarske slačilnice izrazili svoje nestrinjanje z delom trenerja, kar je pripeljalo do odhoda Carla Ancelottija.

Že v dneh pred obračunom s Parižani, se je govorilo in pisalo, da igralci Bayerna ne podpirajo več Carla Ancelottija. V prvi vrsti Thomas Muller pa tudi Robert Lewandoeski sta pokazala svoje nezadovoljstvo, vse skupaj pa je “eksplodiralo” proti PSG-ju, ki se je znesel nad bledimi Bavarci.

Uprava kluba je stopila na stran igralcev in se odločila, da je čas, da italijanski strokovnjak odide, ko je na voljo še ostalo dovolj časa, da se reši nastali položaj.

Po pisanju medijev je k celotni zgodbi svoje dodal tudi Ancelotti, ki naj bi pred srečanjem v Parizu brez besed prišel v slačilnico in zgolj obesil spisek z imeni prve enajsterice. Igralci so bili začudeni, Boateng verjetno ni mogel verjeti, da ne bo sedel niti na klopi.

Ko k temu dodamo še nezadovoljstvo igralcev z metodami in intenzivnostjo dela, ki so ga ocenili kot neprimernega za tako velik klub, je bil zaključek zgodbe le eden. Robben, Ribery, Muller, Boateng in Hummels so v imenu celotne ekipe sporočili, da imajo vsega skupaj dovolj, pogovorili so se z vodilnimi možmi kluba in odločitev o zamenjavi Ancelottija je “padla” že v Parizu.

Ancelotti je imel peterico pomembnih igralcev proti sebi in situacija je bila nevzdržna. Jasno je, da nismo sprejeli tako pomembne odločitve le zaradi enega poraza. Spremljali smo, kako se situacija razvija v preteklih tednih in mesecih in morali smo vse skupaj vzeti pod kontrolo. V zadnjih nekaj dneh je Ancelotti izgubil zaupanje peterice pomembnih igralcev in težko je bilo tako nadaljevati. Trener ne sme dovoliti, da je pet najboljših igralcev v vlogi njegovih nasprotnikov. Neprijatelj v lastnih vrstah je najnevarnejši,” je potrdil prvi mož Bayerna Uli Hoeness in potrdil govorice zadnjih dni.