Heynckes: Za De Bruyneja bi porabil zadnji evro

Bundesliga 15. Jan 201816:25 > 17:31
Getty Images/ Dean Mouhtaropoulos

Redko se zgodi, da trener drugega kluba pohvali igralca na način, kot je to storil Jupp Heynckes, ki ga je Kevin De Bruyne očitno zares zelo navdušil. 72-letnik je v istem pogovoru dejal tudi, da lahko Joshua Kimmich in Kingsley Coman v prihodnosti postaneta nogometna superzvezdnika.

Čeprav De Bruyne v lanski sezoni ni igral fantastično, bi zanj porabil zadnji evro,” je pogovor začel Jupp Heynckes in nadaljeval: “Na njegovi poziciji klub enostavno potrebuje vsaj enega takšnega igralca. De Bruyne je zagotovo eden izmed najboljših v Evropi.

Kljub dejstvu, da 72-letnik Belgijca očitno zelo ceni, pa je prestop De Bruyneja v München zaradi finančnih razlogov težko izvedljiv.

Kmalu bomo morali tudi mi za igralca odšteti 40 ali 50 milijonov evrov. A ob trenutnem stanju na tržišču za takšno vsoto ne dobiš več izdelanega igralca,” je ostro dejal Heynckes.

De Bruyne je bil leta 2015 pred prestopom na Otok sicer blizu podpisa pogodbe z aktualnim nemškim prvakom.

Bayern ni bil pripravljen plačati tako zajetne odškodnine za De Bruyneja,” je takrat dejal Pep Guardiola, ki je bil takrat trener bavarskega velikana. Katalonec od leta 2016 naprej sedi na klopi Manchester Cityja, ki je za belgijskega reprezentanta odštel 75 milijonov evrov.

Po Heynckesovem mnenju bi moral Bayern nadaljevati s trenutno strategijo in še naprej kupovati mlade in talentirane igralce, ki se lahko razvijejo v vrhunske. Bavarci naj bi imeli po njegovem mnenju že zdaj v svojih vrstah kar nekaj odličnih mladeničev.

Heynckes je pohvalil predvsem Kinglseyja Comana in Joshuo Kimmicha: “Srečen sem, da imam v svoji zasedbi tako talentirana mladeniča. Koman se je od mojega prihoda v klub močno izboljšlal. Postane lahko vrhunski nogometaš. Velik talent je tudi Joshua, ki pa ga čaka še veliko dela. Popraviti mora predvsem nadzor nad žogo in dodati nekaj agresivnosti ter mirnosti v obrambi.