Bayern s šestico do polfinala nemškega pokala

Bundesliga 6. Feb 201820:31 > 20:35
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Bayern je prvi polfinalist DFB pokala, potem ko so Bavarci kar s 6:0 odpravili Paderborn. Nekoliko kasneje so si napredovanje zagotovili še nogometaši Leverkusna.

Vodilna ekipa Bundeslige je zlahka odpravila prvouvrščeno moštvo tretje lige, na Benteler Areni je padlo kar šest zadetkov, med strelce pa so se vpisali Kingsley Coman, Robert Lewandowski, Joshua Kimmich v prvem polčasu ter Corentin Tolisso in dvakrat Arjen Robben v drugem polčasu.

Bayern je s tem dosegel že 25. zaporedno zmago v pokalnem tekmovanju na gostovanjih! V Leverkusnu je Bayer po podaljških s 4:2 izločil Werder Bremen.

V sredo se bosta odigrali še dve preostali tekmi četrtfinala. Ob 18.30 uri bosta moči merila Eintracht in Mainz, ob 20.45 pa bo Schalke doma pričakal Wolfsburg.