Kimmich podaljšal pogodbo z Bayernom

Bundesliga 9. Mar 201818:13 > 18:20
Getty Images

V Münchnu so danes zaključili s pomembnim projektom. Novo pogodbo je podpisal Joshua Kimmich, ki velja za naslednika legendarnega Philippa Lahma.

Joshua Kimmich bo v vrstah bavarskega velikana ostal vsaj do leta 2023. 23-letnik, ki postaja vse bolj nepogrešljiv član udarne zasedbe Bayerna in nemške reprezentance, je sicer imel veljavno pogodbo do leta 2020, a pri nemškemu prvaku ničesar niso želeli prepustiti naklučju.

Ekipa je pokazala, da mi zaupa, skupaj lahko na športnem področju še veliko dosežemo. Prepričan sem, da bom v Bayernu dosegel še veliko uspehov, ponosen sem na to, da sem član takšnega kluba,” je ob podaljšanju pogodbe dejal Kimmich.

Kimmich je v Bayern prišel leta 2015, ko se je na Bavarsko preselil iz Leipziga. Na 109 tekmah je dosegel 13 zadetkov, zbral pa je tudi 25 nastopov v dresu nemške reprezentance.