Bayer izgubil, Leipzig nadaljuje z zmagami

Bundesliga 24. Okt 20169:44 > 9:58
Gett Images/ Laurence Griffiths

Kevin Kampl, ki je tokrat igral z zaščitno masko, je bil spet najboljši posameznik pri Bayerju. A lekarnarji so v 8. krogu Bundeslige doživeli visok poraz proti še vedno neporaženemu Hoffenheimu, ki je zmagal s 3:0.

Hoffenheim, ena izmed uspešnic letošnje Bundeslige, je po štirih remijih v uvodnih krogi zdaj že četrtič zapored zmagal. Tokrat je premagal veliki Bayer iz Leverkusna, delo pa jim je olajšal Kevin Volland, ki je bil zaradi prekrška nad Keremom Demirbayem izključen že v 6. minuti srečanja. Volland je pred začetkom te sezone v Leverkusen prestopil prav iz Hoffenheima. Na začetku drugega polčasa je moral na tribuno tudi trener Roger Schmidt zaradi verbalnega napada na kolega na nasprotni klopi Juliana Nagelsmanna. Hoffenheim drži tretje mesto na lestvici, medtem ko je Bayer šele 11. Mrežo Leverkusna je v 15. minuti načel Demirbay, v uvodne četrt ure drugega polčasa pa smo videli še zadetka Sandra Wagnerja in Stevena Zubera.

Največje presenečenje kroga je pripravil Ingolstadt. Zadnje uvrščena ekipa je remizirala z Borussio Dortmund, ki je Bayernu omogočila povišanje prednosti na lestvici nemškega državnega prvenstva. Borussia je večji del tekme zaostajala, za 3:3 pa je v 91. minuti iz bližine zadel 18-letni Američan Christian Pulisic. Borussia je na zadnjih treh tekmah v Bundesligi osvojila le dve točki in je na lestvici šesta s šestimi točkami zaostanka za vodilnim Bayernom, ki je na zadnji sobotni tekmi z 2:0 premagal Borussio Mönchengladbach. Oba zadetka smo videli v prvem polčasu, ko sta bila uspešna Arturo Vidal in Douglas Costa.

Prvi poraz v sezoni je doživel Köln, ki je v Berlinu z 1:2 izgubil proti Herthi. Nogometaši iz prestolnice so se povzpeli na drugo mesto. Na klopi kozličkov je bil prvič po poškodbi Dominic Maroh. Po 8. krogu je ob Hoffenheimu in Bayernu neporažen le še Red Bull Leipzig, ki je doma zanesljivo premagal Werder. Novinec v ligi je na 2. mestu in za Bavarci zaostaja za 2 točki. Za zmago Leipziga je dvakrat zadel Keita, tretji gol pa je dosegel Selke.