Rummenigge: Odhajam leta 2021, nasledil me bo Kahn

Getty Images/Alexandra Beier

Predsednik upravnega odbora munchenskega Bayerna, Karl-Heinz Rummenigge, je potrdil, da se bo leta 2021 poslovil z ene od najpomembnejših funkcij v klubu.

Klub bom zapustil leta 2021, ko bom zaokrožil 20 let dela pri Bayernu. Mislim, da bo to najboljši trenutek, da odidem. Mi se vsi nadejamo, da me bo nasledil Oliver Kahn. Seveda, moral bi začeti z delom v klubu pred mojim odhodom, da bi pravočasno prišel v pravi ritem. Jaz sem prepričan, da je Oli sposoben opravljati moje delo,” je razkril Karl-Heinz Rummenigge.

Pred tem so sporočili, da bo Oliver Kahn pri Bayernu zamenjal predsednika Ulija Hoenessa. Legendarni vratar je za klub iz Mucnhna nastopal med letoma 1994 in 2008 in v tem času osvojil 22 lovorik.

Na drugi strani se je Rummenigge vodstvu kluba pridružil leta 1991, sprva v vlogi podpredsednika. Enajst let kasneje je postal predsednik upravnega odbora in na tej funkciji ostali vse do danes. Kot nogometaš, je za Bavarce nastopal med letoma 1974 in 1984.