Se bo Mitrović preselil v Bundesligo?

Bundesliga 12. Jun 201913:10 > 13:14
Clive Rose/Getty Images

Napadalec Fulhama Aleksandar Mitrović bo poleti zagotovo zapustil klub, ki je izpadel iz angleške Premier lige. Zanj se zanima kar nekaj angleških klubov, v lov nanj pa se podaja tudi predstavnik nemške Bundeslige.

Po poročanju nemškega Bilda se je za srbskega reprezentanta, ki je z dvema goloma proti Litvi navdušil tudi na zadnji kvalifikacijski tekmi za EP, močno zagrel Bayer iz Leverkusna.

Mitrovića sicer lovijo tudi angleški klubi. Med njimi sta največ interesa pokazala Everton in Crystal Palace, Fulham pa za Srba, ki ga Transfermarkt ceni na 25 milijonov evrov, pričakuje lepo odškodnino.

24-letni napadalec je v pretekli sezoni na 39 tekmah v vseh tekmovanjih dosegel 11 golov, pogodba pa ga na Fulham veže do 30. junija 2023.

Mitrović je svojo kariero začel v Partizanu, nato pa igral še za Anderlecht, Newcastle in Fulham.

Bayer iz Leverkusna je v zadnji sezoni v Bundesligi osvojil četrto mesto in si zagotovil mesto v skupinskem delu lige prvakov.