Najstnik odrešil Bayern, preobrat Leipziga

Bundesliga 21. Dec 201917:33 > 17:37
Sebastian Widmann/Getty Images

Bayern je v 17. krogu Bundeslige v izjemno zanimivi nogometni predstavi z 2:0 odpravil Wolfsburg, do novih treh točk je po preobratu prišel tudi Leipzig, ki je prvič postal jesenski prvak.

Bayern je pred 75 tisoč navijači na Allianz Areni do zmage prišel v samem zaključku z zadetkoma Joshua Zirkzeeja in Serga Gnabryja. Komaj 18-letni Zirkzee (zadel je tudi na drugi tekmi za Bayern, potem ko je v igro prišel iz klopi) je Bavarce popeljal v vodstvo v 85. minuti po podaji Thomasa Mullerja. Končni rezultat je štiri minute kasneje postavil Gnabry, ki ga je lepo našel Robert Lewandowski.

Bayern ima po novi zmagi 33 točk na tretjem mestu lestvice, štiri manj od vodilnega Leipziga in dve manj od Borussie iz Monchengladbacha, ki se je s Hertho razšla brez zadetkov.

Novih treh točk se je veselil tudi Leipzig (Kevina Kampla zaradi poškodbe znova ni bilo v kadru), ki je pred svojimi navijači po preobratu odpravil Augsburg s 3:1 in prišel do prvega naslova jesenskega prvaka Bundeslige. Gostje so prek Floriana Niederlechnerja povedli v osmi minuti, za preobrat in enajsto zmago domačih v sezoni pa so nato v dobrih dvajsetih minutah zadeli Konrad Laimer, Patrik Schick in Yussuf Poulsen.

Koln je bil z minimalnih 1:0 boljši od Werderja, z enakim izidom je Bayer slavil v gosteh pri Mainzu, medtem ko sta se Schalke in Freibrug razšla brez zmagovalca (2:2). Že v petek je Hoffenheim z 2:1 zadal nov boleč udarec dortmundski Borussii.