Bundesliga: Sanjski debi Halanda v dresu Dortmunda

Bundesliga 18. Jan 202017:30 > 17:31
Sebastian Widmann/Getty Images

V 18. krogu Bundeslige je Borussia Dortmund v gosteh s 5:3 premagali Augsburg. Režiser preobrata je bil s tremi goli Norvežan, mladi Erling Haland.

Mladi Norvežan je za hat-trick potreboval le dobrih 20 minut, saj je na zelenico prišel s klopi. Ko je v 55. minuti Florian Niederlechner s svojim drugim zadetkom Augsburg povedel v vodstvo s 3:1, je delovalo, kot da se rumeno-črna ladja potaplja, potem pa je na sceno stopil 20-letni Norvežan.

Minuto kasneje je na teren prišel Haland, tri minute kasneje zadel, v 61. minuti je izid poravnal Jadon Sancho, čudežni svetlolasi deček pa se je v smrtonosnega napadalca spet prelevil v 70. in 79. minuti ter tako postavil končni izid.

Borussia je po deveti zmagi na 4. mestu razpredelnice s 33 točkami, Augsburg jih ima 23.