SK1 20:45: V Münchnu dvoboj zadnjih pokalnih prvakov

Bundesliga 7. Feb 201712:28 > 12:39
Getty Image

Danes bodo na delu nemški klubi, ki se še udejstvujejo v letošnji sezoni DFB Pokala. Tekme osmine finala bodo na sporedu v torek in sredo, že nocoj pa nas na Allianz Areni čaka najzanimivejša; srečata se zadnja dva pokalna zmagovalca, Bayern in Wolfsburg.

Gett Images/ Laurence Griffiths

Navijači Bayerna so bili po sobotnem remiju s Schalkejem (1:1), ko so Knapi na Allianz Areni celo nadigrali svojega bavarskega nasprotnika, močno razočarani. Po nizu dobrih rezultatov je Rekordmeister oddal prve točke v letošnji sezoni, čeprav je že v 9. minuti prek Roberta Lewandowskega povedel z 1:0. Samo štiri minute pozneje so si prek branilca Nalda Gelsenkirchenčani priigrali izenačenje.

V drugem polčasu je bila četa Marcusa Weinzierla celo bližje zmagi, domači trener Carlo Ancelotti pa je po tekmi bentil predvsem nad tem, da so bili njegovi varovanci premalo kompaktni. Vseeno ostaja Bayern pri enem porazu v domačih tekmovanjih v aktualni sezoni; lani jeseni ga je na Westfalnu z 1:0 premagala Borussia Dortmund. Kljub sobotnemu spodrsljaju so Bavarci celo povišali svojo prednost na vrhu državne razpredelnice na štiri točke, saj je prvi zasledovalec Leipzig prav tako padel v Dortmundu (1:0).

Getty Image

Tokratni tekmec Wolfsburg ima sezono za pozabo, v soboto je doživel drugi zaporedni prvenstveni poraz, Köln ga je premagal z 1:0. Volkovi so na lestvici samo na 14. mestu, samo pičle tri točke nad cono izpada, daleč od kakovosti in forme izpred dveh letih, ko se se veselili svojega prvega naslova v pokalnem tekmovanju po berlinski zmagi nad Borussio Dortmund (3:1). V sezoni 2014/15 je bil Wolfsburg tudi Bayernov glavni tekmec za naslov državnega prvaka, a se je morala četa Deiterja Heckinga zadovoljiti z drugim mestom. Heckin se je moral vmes zaradi slabih rezultatov že posloviti, naslednik Valerien Ismael nima kaj prida boljših izidov.

Tudi v zimskem prestopnem roku so Volkovi precej trgovali, prvi zvezdnik Julian Draxler se je za 40 milijonov evrov preselil v PSG, nadomestili so ga obetavni, mladi igralci. Riechedly Bazoer je prišel iz Ajaxa, Yunus Malli iz Mainza, Paul-Georges Ntep pa iz Rennesa.

Čeprav Wolfsburg ne blesti, domači strateg Carlo Ancelotti še posebej opozarja na nevarnost nasprotnika, ki ima vendarle kakovostno zasedbo. “Ostati moramo osredotočeni. Navijači pa lahko pričakujejo zelo razburljivo, napeto tekmo,” pravi Italijan, ki bo že od prve minute računal na povratnika po poškodbi Thiaga Alcantaro, vrača pa se tudi Joshua Kimmich.

Še vedno zaradi poškodbe manjkata Jerome Boateng in Franck Ribery, medtem ko v gostujočem taboru pogrešajo zlasti branilce Philippa Wollscheida, Sebastiana Junga in Christiana Träscha. Wolfsburg ima v svojem kadru dva bivša Bavarca, ki bosta proti nekdanjemu delodajalcu še posebej motivirana; to sta Mario Gomez in Luiz Gustavo.

Bayern je v zadnjih sezonah Wolfsburgu prizadejal nekaj izjemno visokih porazov. V prvenstvu je letos München doma že zmagal s 5:0, niz zmag proti Volkovom se je podaljšal na štiri. Tudi lani v pokalu sta se ekipi srečali, že v 2. krogu, ko je bil Bayern v Wolfsburgu boljši s 3:1. Na sploh pa imajo aktualni prvaki na zadnjih štirih medsebojnih tekmah dih jemajočo gol razliko 15:2. V Münchnu je Bayern zmagal na vsaki tekmi proti Wolfsburgu vse od leta 2002, ta niz traja že 18 dvobojev zapored.

Prenos obračuna bo mogoče spremljati na našem prvem programu SK1 ob 20:45, že ob 18:30 pa se bosta na istem programu med seboj pomerila Hamburger in Köln. Danes se igrata še para Astoria Walldord – Arminia Bielefed in Greuther Fürth – Borussia Mönchengladbach.