"Kovač ni šel zaradi mene, odnesli so ga rezultati."

Bundesliga 24. Feb 202012:20 > 12:30
Getty Image/Lars Baron

Nogometaš Bayerna Thomas Müller je zavrnil namigovanja medijev, ki so zadnje tedne poročali, da je prav on organiziral vstajo proti nekdanjemu trenerju kluba Niku Kovaču.

Napadalec, ki je po slovesu Kovača obudil svojo staro formo in igra kot prerojen, je bil s strani nemških medijev obtožen, da je svoje soigralce naščuval proti hrvaškemu strokovnjaku. Razlog za njegovo potezo naj bi bilo nezadovoljstvo s premajhno minutažo.

S Kovačem sem se vedno dobro razumel. Izven igrišč se še danes dobro razumeva, v nogometu pa enostavno nisva govorila istega jezika. Trenerji so v klubih odpuščeni samo zaradi slabih rezultatov. Poznamo tudi primere, ko se niso razumeli s klubskim vodstvom, a tudi v teh situacijah trener v primeru dobrih rezultatov ne dobi odpovedi. Pod vodstvom Nika Kovača smo igrali slab nogomet. Tu in tam smo odigrali kakšno dobro tekmo, na dolgi rok pa to ni bilo to. V takšnem primeru vselej nastrada trener,” je razkril Müller in dodal:

Ekipa je bila nesrečna, saj je vajena zmagovati. V slačilnici se nismo nikoli dogovorili, da je za stanje kriv posameznik. Prepričani smo bili, da se je storilo več napak. Tudi taktika ni bila pod vprašajem. Največja težava je bila, ker trener ni znal stvari spremeniti na bolje.

Müller ima kljub obtožbam medijev v bavarski prestolnici še naprej status ikone. Marsikdo je prepričan, da Bayern takšnega igralca potrebuje tudi zato, ker je napadalec rojen Bavarec in mu po žilah teče Bayernova kri. Navijači Bayerna so še vedno zelo navezani na domače igralce.

Ni mi všeč, ko se poudarja, da me Bayern potrebuje zaradi stvari, ki niso povezane z nogometom. Na tak način si ne želim “kupiti” mesta v ekipi. Zame je pomemben samo trud na igrišču. To ti zagotovi mesto v ekipi. Nihče si ne zasluži igrati, ker ga imajo navijači radi in ker je pomemben za marketinške kampanje.

Bayern je v nedeljo v Bundesligi visoko premagal Köln (1:4) in zadržal prvo mesto na lestvici Bundeslige. Bavarce že v torek čaka nova preizkušnja. Pred njimi je prva tekma osmine finala lige prvakov, kjer se bodo na Stamford Bridgu pomerili s Chelsajem. Tekma je na sporedu v torek ob 21. uri.