Bayern s petardo odpravil Eintracht iz Frankfurta

Bundesliga 23. Maj 202020:23 > 20:25
Hannibal Hanschke/Pool via Getty Images

Nogometaši Bayern Munchna so na zadnji sobotni tekmi 27. kroga pred domači gledalci s 5:2 brez večjih težav odpravili Eintracht iz Frankfurta in se jim tako maščevali za boleč poraz v prvem delu sezone.

Bayern je danes pričakovano prišel do 19. zmage v sezoni in znova pred Borussio Dortmund pobegnil na +4.

Na prazni Alianz Areni so s kar 5:2 odpravili ekipo Eintrachta iz Frankfurta, ravno slednja jih je v prvem delu sezone ugnala doma s kar 5:1 in poskrbela za slovo nekdanjega trenerja Bavarce Nika Kovača.

Domači so zelo hitro povedli in sicer že v 17. minuti, ko je bil že po 17. asistenci Thomasa Mullerja natančen Leon Goretzka. Prav Muller je potem v 41. minuti poskrbel za rezultat prvega polčasa 2:0.

Že takoj na uvodu drugega je Robert Lewandovski povišal na 3:0. Zdelo se je, da je tekma odločena, vendar se gostje niso predali. V samo treh minutah je kar dvakrat udarila naveza Sebastian Rode (podajalec) – Martin Hinteregger (strelec) in gostje so se vrnili nazaj.

Že samo nekaj minut pozneje je Alphonso Davies znova povišal prednost. No v 74. minuti pa je zadnji žebelj v lastno krsto zabil Hinteregger, ki je dosegel še tretji gol na tekmi, le da je bil ta v napačno mrežo.

Bayern Munchen ostaja na vodilni poziciji z 61. točkami, štirimi pred Dortmundom.

Do konca nemške Bundeslige je še 7. krogov, že v prihodnjem pa bo na sporedu veliki derbi med Bayernom in Borussio, ki bi morda lahko tudi že odločil prvenstvo.