Bayer slavi zmago – Wirtz podaljšal pogodbo

Bundesliga 23. Dec 202014:14 0 komentarjev
Florian Wirtz
Express Futbol

Florian Wirtz, eden najbolj nadarjenih nemških vezistov nove generacije, bo vsaj še dve leti igral za Bayer iz Leverkusna, pri katerem so danes sporočili podaljšanje pogodbe s 17-letnikom.

Wirtz je zvestobo klubu obljubil do leta 2023. Navkljub 17 letom je v nemški Bundesligi zbral že kar 27 tekem, do nedavnega pa bil tudi najmlajši strelec v zgodovini nemškega elitnega tekmovanja. Ta dosežek je pred kratkim izboljšal 16-letni up Borussie Youssoufa Moukoko.

Florian je krepko presegel naša pričakovanja, ki smo jih imeli v njegovem prvem letu v članski ekipi. Pokazal je veliko mero samozavesti in njegovi nastopi v evropskih tekmovanjih so izjemni. Če bo tako nadaljeval, ga čaka izredna kariera,” je svojega mladega upa pohvalil direktor kluba Rudi Völler.

V vragolijah Floriana Wirtza in ostalih zvezdnikov nemške Bundesliga boste lahko od sezone 2021/2022 naprej uživali samo na kanalih Sportkluba!

Finančne podrobnosti novega pogodbe niso znane, je pa Wirtz zelo zadovoljen, da bo nogometni razvoj nadaljeval pri Bayerju: “Moja vključitev v prvo ekipo je bila zame super motivacija. Igram v odlični ekipi in prepričan sem, da lahko še veliko dosežemo.

Wirtz bo maja 2021 dopolnil 18 let, za Leverkusen pa igra od januarja letos. Gre za produkta Kölnove nogometne šole, navkljub mladosti pa že zdaj igra za nemško izbrano vrsto do 21 let.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!