Ena Borussia zmagala, druga izgubila

Bundesliga 21. Apr 202123:43 0 komentarjev
Erling Haaland

V okviru 30. kroga nemške Bundeslige je bilo v sredo zvečer na sporedu pet tekem, a odigrane so bile zgolj štiri. Obračun med berlinsko Hertho in Freiburgom je bil odpovedan oziroma prestavljen zaradi okužb s koronavirusom v vrstah prve.

Medtem ko so bili štirje dvoboji 30. kroga nemške Bundeslige odigrani že v torek (vključno z domačo zmago vodilnega Bayerna proti Bayerju iz Leverkusna z 2:0), smo danes spremljali še štiri druge tekme.

Dortumundska Borussia je gostila Union iz Berlina in nogometaše iz nemške prestolnice premagala z 2:0. Prvi polčas se je sicer končal z minimalnim vodstvom rumeno-črnih, potem ko je v 27. minuti vratar gostov Andreas Luthe ubranil enajstmetrovko Erlingu Haalandu, a je odbitek v mrežo pospravil Marco Reus. Borussia je zmago potrdila v 88. minuti, ko je zadel Raphael Guerreiro.

Manj uspeha je v tem krogu imela Borussia iz Mönchengladbacha. Ta je na gostovanju pri Hoffenheimu izgubila z 2:3, kljub vodstvu z 2:0 po prvem polčasu (gola sta dosegla Alassane Plea v 25. in Valentino Lazaro v 45. minuti). Domači so nato hitro izenačili, po golih Andreja Kramariča in Ihlasa Bebouja je bil že v 60. minuti izid poravnan. Zadnji gol na tekmi je dosegel Kramarič in Hoffenheimu prinesel deveto ligaško zmago v tej sezoni.

Stuttgart je doma izgubil proti Wolfsburgu (1:3), Köln pa je na gostovanju pri Werderju v Bremnu (1:0) prišel do izjemno pomembnih treh točk v medsebojnem boju za obstanek.