Leipzig prekinil niz: Eintracht pomagal Bayernu

Bundesliga 14. Mar 202118:04 0 komentarjev
REUTERS/Ronny Hartmann

Nogometaši Leipziga in Eintrachta iz Frankfurta so se na derbiju 25. kroga Bundeslige razšli z neodločenim rezultatom (1:1). Biki so tako prekinili niz šestih zaporednih zmag, orli pa so vpisali svoj drugi zaporedni remi.

Oba gola na dvoboju med drugo in četrtouvrščeno ekipo lige smo na Red Bull Areni videli v uvodu drugega polčasa.

Domači so prek Emila Forsberga povedli v 47. minuti, gostje pa so do izenačenja prišli v 61. minuti prek Daichija Kamade, ki je izkoristil asistenco Andreja Silve.

Poleg teh golov sta imeli ekipi na vsaki strani še več priložnosti. Justin Kluivert, Willi Orban in Alexander Sorloth so grozili pri Leipzigu, Makoto Hasebe, Amin Younes in Luka Jović pa so zapravili priložnosti pri gostih.

Ekipa, ki jo vodi Julian Nagelsmann s 54 točkami ostaja na drugem mestu in ima štiri manj od vodilnega Bayerna, ki je z rezultatom njihovega prvega zasledovalca lahko zadovoljen.

Ekipa Adolfa Hutterja je s 44 točkami na četrtem mestu.