Schalke prvič po 33 letih v drugo ligo

Bundesliga 21. Apr 202120:36 0 komentarjev
REUTERS/Ina Fassbender

Nogometaši Schalkeja iz Gelsenkirchna bodo prihodnjo sezono nastopali v 2. Bundesligi. To je z zadnjim porazom proti Arminii iz Bielefelda (0:1) postalo tudi uradno.

Niti matematika ne more več rešiti Schalkeja 04 pred izpadom iz prve nemške lige. Kultni klub iz Gelsenkirchna, s katerim je v sezoni 2014/15 v ligi prvakov moči meril tudi Maribor, je doživel poraz v Bielefeldu pri Arminii (0:1). Izpad v drugo ligo bo za klub z bogato zgodovino četrti od njegovega obstoja, a šele prvi v zadnjih 33 letih.

Modro-beli so v tej sezoni na tridesetih tekmah zbrali 13 točk in so prepričljivo na zadnjem mestu Bundeslige. Mesto višje je Köln, ki je zbral dvakrat več točk (26), a bo prav tako težko obstal v prvi Bundesligi. Do konca nemškega prvenstva so sicer še štirje krogi.

Po vrnitvi v Gelsenkirchen je, po poročanju lokalne policije, približno 600 razočaranih navijačev dočakalo nogometaše in jih po njihovem odhodu z avtobusa obmetavalo z jajci. Da to ni bilo vse, je razkril novinar ESPN Archie Rhind Tutt, ki je na twitterju objavil posnetek, kako nogometaši bežijo pred jeznimi navijači.

Na celotno dogajanje so se odzvali tudi v klubu, kjer so obnašanje navijačev označili za nedopustno. Sporočili so, da takšnega obnašanja ne podpirajo in podprli raziskavo dogodka.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!