Sijajni Leipzig za petami Bayernu, goliada Hoffenheima

Bundesliga 21. Feb 202121:30 0 komentarjev
Pool via REUTERS/Annegret Hilse

Nogometaši Leipziga so izkoristili "kiks" Bayerna in se z zmago v Berlinu proti Herthi v 22. krogu nemške Bundesliga vodilnim Bavarcem približali le na dve točki zaostanka.

Bayern je v zadnjih dveh krogih osvojil le eno točko, medtem, ko je Leipzig trenutno v nizu štirih zaporednih zmag. Če bo nadaljeval v tem slogu pa se nam obeta izjemen zaključek v nemški Bundesligi.

Gostom so dragoceno zmago s 3:0 zagotovili Marcel Sabitzer v 28., Nordi Mukiele v 71. in Willi Orban v 84. minuti.

Hertha je žogo imela nekoliko dlje časa v svoji posesti (51-49), a so bili gostje natančnejši. Proti vratom nasprotnika so pri Leipzigu sprožili sedemkrat, pri Herthi štirikrat.

Leipzig bo v naslednjem krogu doma gostil Borussio iz Monchengladbacha, ki je na zadnjih štirih tekmah osvojila le dve točki. Hertha na drugi strani pa zmage ne pozna že na osmih tekmah zapored. V tem obdobju so zabeležili dva neodločena rezultata in šest porazov.

Ekipa iz Berlina je z 18 točkami na 15. mestu in poravnana z Arminio, ki ima tekmo manj.

Hoffenheim je bil na svojem stadionu prepričljivo s 4:0 boljši proti Werderju iz Bremna. Zadetek Ihlasa Beboua v 26. minuti je napovedal, da lahko njegova ekipa prekine niz treh tekem brez zmage v katerem so osvojili zgolj točko. Do konca prvega polčasa so domači podvojili svojo prednost potem, ko se je v 44. minuti med strelce vpisal Christoph Baumgartner.

V nadaljevanju sta se pri domačih med strelce vpisala še Munas Dabbur v 49. minuti in Georginio Rutter v 90.

Hoffenheim je s 26 točkami na enajstem mestu, Werder pa je s tremi točkami manj eno mesto nižje.