De Jong za minimalno zmago nad Huesco

La liga 3. Jan 202122:59 > 23:13 0 komentarjev
Eric Alonso/Getty Imagesq
Eric Alonso/Getty Images

Na zadnji tekmi nedeljskega sporeda 17. kroga v španski La Ligi je Barcelona v gosteh z minimalnih 1:0 ugnala Huesco. Za zmago Kataloncev in skok na 5. mesto lestvice je poskrbel Frenkie de Jong.

Zmagoviti gol za ekipo, ki jo vodi Ronald Koeman je v 27. minuti dosegel nizozemski nogometaš sredine igrišča Frenkie de Jong, asistent pa je bil Leo Messi.

Barcelona je bila boljši nasprotnik in imela kar 20 strelov proti vratom nasprotnika. Prav tako so imeli prevlado v posesti, a zadetek dosežen v prvem polčasu je bil tudi edini na tekmi.

To je bila tekma na kateri je Lionel Messi še enkrat več navdušil ljubitelje statistike. Zanj je bila to 500. tekma v La ligi na kateri je tudi 400. poizkusil iz prostega strela. Dodati pa je tudi treba asistenca De Jongu za zadetek njegova jubilejna 300. v profesionalnem nogometu.

Barcelona se je z osvojenimi tremi točkami prebila na peto mesto in ima 28 točk. Za prvouvrščenim Atleticom zaostaja 10 točk. Madridčani imajo tudi eno odigrano tekmo manj. V naslednjem krogu bo Barca gostovala na San Mamesu proti Ahleticu iz Bilbaa.

Huesca je doživela svoj drugi zaporedni poraz in je zdaj v seriji štirih tekem brez zmage. Z 12 točkami so zadnji na lestvici, v naslednjem krogu pa bodo vtis poizkušali popraviti proti Betisu.