Dva gola v zaključku za napredovanje Cityja

Nogomet 20. Mar 202120:45 0 komentarjev
De Bruyne Manchester City
Tibor Illyes/MTI via AP

Nogometaši Manchester Cityja so se uvrstili v polfinale Pokala FA, potem ko so na Goodison Parku izločili Everton z 2:0.

Manchester Cityju sta tretjo zaporedno uvrstitev v polfinale Pokala FA prinesla Ilkay Goundogan v 84. in Kevin de Bruyne v 90. minuti.

Ekipa Pepa Guardiole se je povsem zasluženo prebila v polfinale. Čeprav ni blestela, sploh v prvem polčasu, je bila boljši tekmec od domače zasedba, ki je v okvir gostov sprožila vsega en strel.

Morda ključni trenutek srečanja se je zgodil v 79. minuti, ko je v igro prišel De Bruyne. Ravno Belgijec je začel akcijo za vodilni zadetek Gundogana, nato pa se je po protinapadu tudi sam vpisal med strelce in dokončno odločil zmagovalca.

Prvi polfinalist je po zmagi proti Bournemouthu postal Southampton. Preostala dva polfinalista bomo dobili jutri. Chelsea se bo pomeril s Sheffield Unitedom, Leicester pa z Manchester Unitedom.