Ker nima denarja, Barca želi brezplačnega Aguera

La liga 7. Maj 202110:10 0 komentarjev
Alex Livesey/Getty Images

Barcelona išče novega napadalca za naslednjo sezono, toda pri Skyju trdijo, da nima denarja za nakup katerega od vzhajajočih zvezdnikov.

Mediji so Barcelono povezovali z Erlingom Haalandom in tudi Kylianom Mbappejem. Haalandov oče in menedžer Mino Raiola sta celo obiskala Barcelono, toda Katalonci si, tako trdijo mediji, letos poleti ne morejo privoščiti, da za nakup igralca porabijo med 100 in 150 milijonov evri, zato iščejo cenejšo rešitev.

Britanski Sky poroča, da so se odposlanci Barcelone sestali s predstavniki Sergia Aguera, ki se mu poleti izteče pogodba z Manchester Cityjem. Argentinec je že pred časom potrdil, da bo zapustil sinje-modre, a še vedno želi igrati na najvišjem nivoju.

Aguero bo kmalu dopolnil 33-let, na Camp Nou pa bi se preselil kot prost igralec, kar v trenutnih razmerah deluje optimalno za proračun katalonskega velikana. Pri Barci verjamejo, da bi se hitro vklopil s preostankom ekipe, sploh zaradi dejstva, ker bi zaigral skupaj s svojim prijateljem Lionelom Messijem. Ob predpostavki, da bo slednji ostal v klubu.

Kolikor je meni znano, obstaja velika verjetnost, da Aguero pride v Barcelono. Odlično pozna špansko ligo, je v odličnih odnosih z Messijem in v Kataloniji se govori, da bo Laporta naredil vse, da bi pripeljal Aguera. S tem bi še dodatno zadovoljilo Messija, da ostane v Barceloni. Messi je lansko poletje ostal brez svojega dobrega prijatelja Suareza, v Agueru pa bi dobil zelo ljubljeno osebo. Messi se vse boljše počuti v Barceloni, ni več nesoglasji z Ronaldom Koemanom in ljudje okoli kluba trdijo, da je Argentinec spet tisti stari. Aguero bi zagotovo bil tudi ključni razlog njegovega obstanka, takšen profil napadalca pa idealno odgovarja Barceloni,” je za Sky dejal dobro obveščeni španski novinar Alvaro Montero.

Aguero bo City zapustil kot najboljši igralec in strelec kluba v zgodovini. Na 387 tekmah je dosegel 258 golov, od katerih je navijačem najbolj ostal v spominu tisti, ki ga je zabil v zadnjih sekundah zadnjega kroga Premier lige leta 2012, ko je z golom v 94. minuti za zmago s 3:2 proti QPR-ju sinje-modrim prinesel prvi naslov državnega prvaka po 44 letih.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!