Marca: Haaland je glavna tarča novega predsednika Barce

Bundesliga 13. Mar 202112:38 0 komentarjev
REUTERS/Alberto Lingria

Kot smo že pisali na straneh Sportkluba, je prva tarča novega predsednika Barcelone Joana Laporte napadalec Borussie Erling Haaland, trdijo pri Marci.

Joan Laporta se je vrnil na predsedniški stolček Barcelone, kjer je že sedel med letoma 2003 in 2010, potem ko je dobil skoraj 55 odstotkov glasov od skupno 58 tisoč oddanih glasovnic.

Njegova inavguracija bo na sporedu v ponedeljek ali torek, vendar ima že sedaj jasne načrte. Nekateri španski mediji so pisali, da želi Laporta pripeljati Erlinga Haalanda, tokrat pa je informacijo potrdila tudi Marca.

Haaland šteje komaj 20-let, vendar se lahko pohvali z neverjetno statistiko. Samo v letošnji sezoni je za Borussio v vseh tekmovanjih zbral 29 nastopov, na katerih je dosegel 31 zadetkov in osem podaj.

Norvežan je na Borussi pogodbeno vezan do leta 2024, medtem ko Marca predpostavlja, da bi bil njegov prestop lahko vreden okoli 100 milijonov evrov.

Barcelona je trenutno v velikih dolgovoih, ki naj bi jih Laporta želi pokriti s prodajo nekaterih igralcev. Na izhodnih vratih kluba so Philippe Coutinho, Samuel Umtiti, Antoine Greizmann, Ousmane Dembelele, …

Ob Haalandu želi Laporta v klubu zvabiti še nekatere zvezdniške okrepitve, ki bi bile veliko cenejše, saj Sergiu Agueru, Davidu Alabi in Georginiu Wijnaldumu letos poleti potečejo pogodbe s trenutnimi delodajalci.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!