Mura (vsaj do nedelje) na vrhu lestvice

Nogomet 5. Dec 202018:05 0 komentarjev

Nogometaši Mure so v 16. kolu Prve lige na gostovanju z 2:1 premagali Aluminij in se zavihteli na vrh prvenstvene lestvice.

V mrzlem in meglenem Kidričevem je Aluminij povedel v 20. minuti, ko je po dobrem delu v kazenskem prostoru v polno zadel Alen Krajnc. 1:0 je bil tudi izid polčasa.

Koper osvojil točko v Domžalah

V drugem polčasu so gostje iz Murske Sobote prišli do preobrata. V 51. minuti je z roba kazenskega prostora streljal Luka Bobičanec, vratarju Janžekoviču se je žoga izmuznila in se odkotalila čez črto – 1:1.
Le osem minut kasneje je po hitrem protinapadu žogo v kazenskem prostoru dobil Kai Cipot in Muro povedel v vodstvo.

Mura je na 16 tekmah zbrala 29 točk, Maribor (s tekmo manj) jih ima 28, Koper in Olimpija (slednja prav tako s tekmo manj) pa po 27.

Aluminij je s 13 točkami na predzadnjem, 9. mestu.