Nemški mediji besnijo po debaklu: Smeje se nam cel svet

FIFA Svetovno Prvenstvo 2. Apr 20218:59 > 10:53 0 komentarjev
Goran Pandev
Guliver Image

Nemški mediji so z ogorčenjem pospremili poraz proti Makedoniji, 65. reprezentanci sveta. Če bi bil Low trener v klubu, bi že pred časom ostal brez dela. V kolikor Low sam ne ugotovi, kaj se dogaja in odstopi, mora zveza hitro reagirati, pišejo pri Bildu.

Severna Makedonija je z zmago v Duisburgu poskrbela za eno lepših presenečenj uvodnega dela kvalifikacij za SP 2022. Nemški mediji so za glavnega krivca za poraz elfa označili selektorja Joachima Lowa, ki je zaradi slabih rezultatov s talentirano ekipo, že dalj časa pod plazom kritik.

Konec je, Jogi. Dovolj je bilo. To je tretji zgodovinski debakel, za katerega je zaslužen Jogi low po več uspešnih letih na mestu selektorja. Najprej je izapdel v skupini na SP v Rusiji, potem so ga Španci razbili s 6:0, kar je najtežji poraz Nemčije od leta 1931. Sedaj pa še to. Poraz doma proti 65. reprezentanci sveta. Cel svet se nam smeje. Če bi bil Low trener v klubu, bi že pred časom ostal brez dela. In to upravičeno. V kolikor Low sam ne ugotovi, kaj se dogaja in odstopi, mora zveza hitro reagirati in ne reprezentance pripeljati v položaj, da se ne uvrsti na SP. Dostopna sta Ralf Rangnick in selektor nemške U-21 reprezentance Stefan Kuntz,” je za Bild zapisal Matthias Brugelmann.

Low, ki je bil z Nemčijo evropski podprvak leta 2008, tretji na SP 2010 in svetovni prvak štiri leta kasneje, je že napovedal odhod iz mesta selektorja po Euru, a lahko bi se zgodilo, da bi brez dela ostal že pred tem.

Za zgodovinsko zmago Makedoncev sta zadela legendarni Goran Pandev in mladi vezist Napolija Elif Elmas.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!