Največji odhajajo tiho: Javier Mascherano gre v pokoj

Nils Petter Nilsson/Ombrello, Getty Images Sport

Javier Mascherano je potrdil, da končuje svoje uspešno nogometno kariero.

Javier Mascherano je zadnjo tekmo odigral v noči na ponedeljek, ko je njegov Estudiantes de La Plata v argentinskem ligaškem pokalu klonil proti Argentini Juniors z 1:0.

Mascherano je na novinarski konferenci po tekmi oznanil novico, ki je številne tudi presenetila, čeprav šteje 36 let in ima 17 let izkušenje z igranjem profesionalnega nogometa.

Želel bi povedati, da danes končujem kariero, od danes je moja profesionalna nogometna karierea končana,” je dejal Mascherano: “Želel bi se zahvaliti Estudiantesu, ki mi je ponudil priložnost, da kariero končam v Argentini. Mislim, da je prišel pravi trenutek, da končam.”

Mascherano je z Argentino dvakrat slavil na olimpijskih igrah (Atene 2004 in Peking 2008) ter bil svetovni podprvak leta 2014. V klubski karieri je z Barcelono osvojil 19 lovorik, močan pečat je pustil tudi Liverpoolu.

Sportklub Slovenija