Costa bo služil kot 9500 (povprečnih) Kitajcev skupaj?!

Clive Rose/Getty Images

Nogometaš Chelseaja Diego Costa bo skoraj zagotovo postal eden izmed najbolje plačanih nogometašev na svetu, potem ko je tudi medijem začel namigovati, da se bo z Otoka preselil na Daljni vzhod.

Kitajska Superliga je postala dvorišče kapitalističnih vlagateljev hitro rastoče gospodarske velesile, igralci, ki pa se seveda odločijo za odhod na Daljni vzhod, čez noč lahko postanejo bogataši.

Kitajski klub Tianjin Quanjian je že januarja skušal pripeljati napadalca Kölna, Anthonya Modesteja, klub pa bi zanj plačal odškodnino 50 milijonov evrov, Francoz pa bi tam potem služil 10 milijonov evrov s premijami. Do prestopa sicer ni prišlo, so pa potem vodilni v klubu na vsak način želeli privabiti Diega Costo iz Chelseaja.

Španec, rojen v Braziliji je letos za ekipo s Stamford Bridgea dosegel 22 golov in “modrim” v veliki meri pomagal do (zelo verjetne) zmage v Premier ligi. No, Costa je znan tudi po svoji vroči glavi in je bil v svoji karieri za to nemalokrat kaznovan.

Angleški mediji sedaj poročajo, da naj bi se Costin agent s Kitajci dogovoril o pogodbi, ki bo 28-letnega reprezentanta Španije naredila najbogatejšega nogometaša na svetu.

Costa naj bi na Kitajskem tako služil 38 milijonov evrov na leto, torej 731.000 evrov tedensko, kar je okoli 9500-krat več od povprečne plače kitajskega delavca, ki znaša 4000 evrov letno. Chelseaju bo prestop prinesel 90 milijonov evrov odškodnine.

Tianjin je nov čllan kitajske Superlige. Ustanovljen je bil pred 11 leti, nekaj časa je igral v četrti in tretji ligi, potem pa se leta 2010 uvrstil v drugo. Zaposlitev Fabia Canavarra kot glavnega trenerja je s seboj povlekel uspeh in uvrstitev v najvišji rang tekmovanja.