Skomina z videoanalizo razveljavil in priznal zadetek

Tudi na drugi današnji tekmi je bila potrebna videoanaliza, ki se je še enkrat več izkazala za pravilno odločitev. Skomina je v prvem polčasu najprej en zadetek razveljavil, v samem zaključku drugega pa je en zadetek s pomočjo nove tehnologije tudi priznal. Čile je na koncu premgal Kamerun z 2:0.

Tretjo tekmo na pokalu Konfederacij je sodil slovenski sodnik Damir Skomina. Čilenci so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik in so si hkrati priigrali tudi več priložnosti. Šele on koncu prvega polčasa so prvaki Južne Amerike preko Vargasa prišli do zadetka, ki pa ga je s pomočjo videoanalize Skomina razveljavil.

V drugem polčasu nismo videli nič posebnega vse do 81. minute, ko je po podaji Alexisa Sancheza, ki je v igro vstopil v drugem polčasu, zadetek dosegel Arturo Vidal. V 91. minuti je Skomina še drugič na tekmi posegel po videoanalizi. V drugem primeru pa je zadetek priznal. Končni rezultat za 2:0 je dosegel Vargas

Jutri bo na sporedu obračun med Nemčijo in Avstralijo.