Ivica Olić zaključuje svojo nogometno kariero

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Po 20-ih letih nogometa se od profesionalne nogometne kariere poslavlja nekdaj tudi hrvaški reprezentant Ivica Olić.

V izjavi za nemški časnik “Bild” je 37-letni Ivica Olić izjavil, da zaključuje svojo nogometno kariero.

“Pripravljen sem kopačke obesiti na klin. Mislim, da se od nogometa poslavljam čiste vesti. Srečen sem, zabaval sem se in imel kar nekaj uspehov. Zame so bile sanje toliko časa igrati na tako zelo visokem nivoju” je izjavil Olić.

Njegov zadnji klub je bil Munchen 1860, ki je v prejšnji sezoni izpadel iz drugem nemške Bundeslige.

Olić je svojo kariero začlel leta 1996 in sicer v dresu hrvaške Marsonije, potem pa se je preselil v Herto in nadaljeval v Zagrebu in potem še v Dinamu. Njegovi naslednji klubi pa so bili še: CSKA iz Moskve, HSV, Bayern, Wolfsburg, kot zadnji pa 1860 Munchen.

Dres Hrvaške reprezentace je nosil 13. let. Zabeležil 104 nastope in zabil 20. zadetkov.