Barca in Bayern v lovu na drugega trojčka

Nogomet ostalo 15. Apr 201520:26 > 22:18
Ljubljana – V letošnji sezoni se do trojčka zmaga v domačem prvenstvu, pokalu in Ligi prvakov lahko dokoplejo le še Bayern, PSG, Juventus in Barcelona. Če bi se do trojne zmage dokopali Katalonci ali Bavarci, bi postali prvi v zgodovini, ki bi jim to uspelo dvakrat.
Bayern, PSG, Juventus in Barcelona so edini preostali evropski velikani, ki lahko v letošnji sezoni osvoji trojček zmag: zmago v Ligi prvakov, domačem prvenstvu in pokalu. Barcelona in Bayern sta v preteklosti že osvojila tako imenovani treble, medtem ko bi se PSG in Juventus prvič lahko pohvalila s tovrstnim dosežkom.
Kako težko je v eni sezoni osvojiti vse tri omenjene lovorike, dovolj pove že podatek, da je to v zgodovini uspelo zgolj sedmim ekipam: Celtic (1967.), Ajax (1972.), PSV (1988.), Manchester United (1999.), Barcelona (2009.), Inter (2010.) in Bayern (2013.).
Verjetno ste opazili, da med izbrano druščino ni madridskega Reala, desetkratnega prvaka evrope, uradno najboljšega kluba 20. stoletja in enega od največjih klubov v zgodovini. Galaktiki so še naprej v igri za zmago v La Ligi in Ligi prvakov, so pa zato izpadli iz kraljevega pokala.

Bayern in Juve v prvenstvu že opravila nalogo
Bayern in Juventus sta si praktično že pokorila domačo konkurenco, PSG in Barcelona pa čaka veliko težje delo na poti do državnega prvaka Francije oziroma Španije. Kako se bodo omenjeni štirje evropski velikani odrezali v pokalu in Ligi prvakov, bomo izvedeli v zaključku sezone.
Če bo Barceloni ali Bayernu uspelo združiti vse tri lovorike, potem bodo prvi v zgodovini, ki bi dvakrat uspeli osvojiti najvažnejše tri naslove v eni sezoni.

Author: Ž. Š., Foto: Getty Images