Svetovna velesila v futsalu na poti v Slovenijo

uefa.com

Še nekaj dni nas loči od gostovanja svetovne futsal velesile v Sloveniji. Portugalci, 4. evropska ekipa na Fifini lestvici, bo v Sloveniji odigrala dve tekmi.

V torek, 5. decembra, se bosta ekipi ob 19. uri pomerili v Litiji , dan za tem pa se pravi spektakel obeta v Stožicah (ob 19. uri).

Tekma v Areni Stožice ima tudi dobrodelni značaj – ves izkupiček od prodanih vstopnic bo šel za projekt Botrstvo, ki pomaga otrokom v stiski. Obračun iz Stožic boste lahko spremljali tudi v neposrednem prenosu na kanalu Sportklub 1.

V Slovenijo znova prihaja tudi največji zvezdnik Ricardinho, ki se je znašel na seznamu portugalskega selektorja. Virtuoz bo v Litiji odigral 150. tekmo v dresu Portugalske, zato bo gostovanje v Sloveniji zanj nekaj posebnega.

Vesel Eura v Sloveniji

Portugalski zvezdnik često zahaja v Slovenijo, kjer je z reprezentanco gostoval že daljnega leta 2005, potem pa je bil tudi z ekipo španskega Inter Movistarja, ko je na slovenskih tleh igral ligo prvakov.

Vesel sem, ker Slovenija gosti najboljše reprezentance Evrope. Imeli ste malce smolo pri žrebu, dobili ste težko predtekmovalno skupino. A imate močno reprezentanco, nekaj fantov poznam. Prvenstvo v Ljubljani bo super promocija futsala,” se portugalski as odkrito veseli evropskega prvenstva, do katerega nas loči še 61 dni.

Do medalj na EP in SP

Portugalce vodi selektor Jorge Braz. Portugalci so zvezda stalnica na evropskem futsal nebu. Na evropskih prvenstvih so dosedaj zbrali devet nastopov, najvišje so bili leta 2010 na Madžarskem, ko so osvojili srebrni kolajno. Na svetovnih prvenstvih so bili petkrat – prvikrat (leta 2000) so osvojili bronasto odličje. Pred desetimi leti so bili tudi organizator evropskega prvenstva.

Prijateljski tekmi:

Litija, 5.12., 19.00:
Slovenija – Portugalska

Ljubljana, 6.12., 19.00:
Slovenija – Portugalska (prenos na Sportklub 1)