Šporar je prekinil z Arminio, sledi prestop na Slovaško

Getty Images

Slovenski reprezentant Andraž Šporar je prekinil posojo pri nemški Arminiji, kar pa ne pomeni, da se vrača v Basel. Nekdanji kapetan Olimpije bo kariero nadaljeval pri Slovanu iz Bratislave.

Basel/Facebook

Nekdanji napadalec ljubljanske Olimpije je pol leta pred iztekom enoletne posoje dokončno zapustil vrste nemškega drugoligaša iz Bielefelda.

Pri Baslu nanj ne računajo več, zato je bil Šporar prisiljen v iskanje novega delodajalca. Tega je po neuradnih, a zanesljivih informacijah našel na Slovaškem, kjer bo v prihodnje igral za Slovan iz Bratislave. Trenutno tretje uvrščeni klub državnega prvenstva bo Baslu plačal odškodnino v višini dveh milijonov evrov, nekdanji član Olimpije pa bo mesečno zaslužil kar 60 tisoč evrov – tako kot pri Baslu.

Šporar je za Arminio odigral devet tekem in dosegel dva gola.