Boca izločila Palmeiras, v finalu prvič superclasico

Alexandre Schneider/Getty Images

Nogometaši Boce Juniors so si zagotovili finale pokala Libertadores, kjer se bodo pomerili z največjimi rivali River Platom. Prvič v zgodovini tega tekmovanja sta se v finale uvrstili dve argentinski ekipi.

Oba argentinska velikana iz Buenos Airesa sta v polfinalu izločila brazilska tekmeca. River je izločil branilca naslova Gremia, Boca pa je bila uspešnejša od Palmeirasa. Modro-zlati so na prvi tekmi slavili z 2:2, na povratnem obračunu v Saou Paulu pa je bilo 2:2. Gostje so povedli prek Ramona Abile povedli v 17. minuti, domači pa so nato preko Luana in Guastava Gomeza prišli do preobrata. V iskanju visoke zmage je Palmeiras v obrambi puščal preveč prostora, kar je v 70. minuti izkoristil Dario Benedetto, strelec obeh golov Boce na prvi tekmi.

Prvo finalno tekmo bo 7. novembra gostila Bocina Bonbonera, povratni superclasico pa bo na Riverjevem Monumentalu tri tedne kasneje. Kluba sicer še razmišljata, da bi tekmo preložila. Finale se zadnjič igra na dve tekmi.

Boca, ki je pokal Libertadores nazadnje osvojila leta 2007, sicer naskakuje rekordni sedmi naslov, River, ki je bil v Južni Ameriki najboljši pred tremi leti, pa bi lahko lovoriko osvojil četrtič. Boca bi se z morebitno zmago na lestvici najuspešnejših klubov izenačila z Independientejem.