Navijači Riverja niso slučajno ponoreli – kriv je Gago

Marcelo Endelli, Getty Images Sport

Povratna finalna tekma Pokala Libertadores med Riverjem in Boco je bila še enkrat več prestavljena. Kdaj se bodo veliki rivali pomerili na zelenici, bo znano v torek po sestanku predstavnikov klubov in krovne organizacije.

Nogometaši Boce Juniors so tudi v nedeljo zavrnili možnost, da bi pritekli na Monumental, zaradi incidenta, ki se je zgodil v soboto v bližini stadiona Riverja v Buenos Airesu.

Navijači domačega kluba so napadli klubski avtobus Boce in pri tem poškodovali nekaj nogometašev, kar je privedlo do prestavitve dvoboja na nedeljo. Samo tri ure pred začetkom dvoboja so organizatorji znova sporočili, da je obračun prestavljen.

Vodilni možje obeh klubov, vodstvo tekmovanja, FIFA in vsi svetovni mediji so navijači Riverja ostro obsodili za divji napad, toda sodeč po eni od fotografij vsega niso bili krivi samo navijači tega kluba.

Eden od najboljših nogometašev Boce Juniors in nekdanji član Real Madrida, Rome in Valencie Fernando Gago je navijačem Riverja namreč pokazal sredinca, kar je bil očitno glavni povod za napad na avtobus.