David Beckham je dobil svoj kip v L.A.-ju

Meg Oliphant/Getty Images

Slavni angleški nogometaš David Beckham je dobil svoj kip pred stadionom Los Angeles Galaxyja. Za kalifornijski klub je igral med leti 2007 in 2012.

Bivši angleški zvezni igralec je po trofejnem obdobju v Manchester Unitedu in štirih sezonah pri Real Madridu pred 12 leti odšel v ameriški MLS, kjer je pustil veliki pečat, za njim pa je odšlo še precej zvečenih nogometnih imen iz Evrope.

Beckham je za svoje zasluge dobil kip od Galaxyja, ki so ga v soboto odkrili pred začetkom nove sezone MLS.

“Bilo je čustveno, bilo je uspešno, osvajali smo lovorike, odličen čas. Od prvega dne dalje smo se z družino tukaj počutili kot doma. Za to bomo vedno hvaležni,” je povedal priljubljeni Anglež, ki je z Galaxyjem prišel do dveh naslovov v MLS.

Razkritju kipa so prisustvovali še Beckhamova soproga Viktoria, bivši trener LA Galaxy Bruce Arena ter bivši irski napadalec Robbie Keane, ki je dolga leta igral v kalifornijskem klubu.

David Beckham je v petih letih v LA Galaxyju zaigral na 98 tekmah, dosegel je 18 zadetkov in dodal 40 asistenc. Še naprej pa bo del MLS-ja s funkcijo lastnika franšize Interja iz Miamija, ki se bo ligi priklučila leta 2020.