Kje bo Erik ten Hag nadaljeval trenersko kariero?

getty images/david ramos

Po odličnih predstavah v Ligi prvakov, zmagama nad Real Madridom, Juventusom in v torek zvečer nad Tottenhamom, vlada vse večje zanimanje za trenerja Ajaxa Erika ten Haga. Kje bo nadaljeval kariero?

Erik ten Hag ima pogodbo z Ajaxom do leta 2020 in ne vsebuje odkupne klavzule. Nekdanji trener druge ekipe Bayerna (2013-2015) se dobro počuti v Amsterdamu in ceni korektno sodelovanje s športnim direktorjem Marcom Overmarsom in predsednikom Edwinom van der Sarjem.

Njegov morebitini odhod iz kluba je najbrž povezan z odhodi njegovih igralcev. V primeru, da prva ekipa razpade, se ten Hag zna odločiti oditi, razmišlja Bild. Za zdaj Amsterdam gotovo zapušča Frenkie de Jong, ki bo za  nadomestilo 75 milijonov evrov prestopil k Barceloni in Matthijs de Ligt. Govori se, da bi kariero v drugih klubih lahko nadaljevala tudi Nicolas Tagliafico in Hakim Ziech, ki ga želi Bayern.

Ten Hag ne bi mogel nadomestiti odhoda štirih ključnih nogometašev, v tem primeru bi bil njegov odhod bolj verjeten.

Vendar pa je za 40-letnika potrpljenje pomembnejše od denarja. V kolikor bi kdaj zapustil Ajax, bi se odločil za perspektiven klub z načrtom, ker želi delati z mladimi nogometaši in se razvijati kot trener, je ocenil nemški list.

Ajax je imel v prvem delu sezone 5 točk manj od prvouvrščenega PSV-ja, zdaj pa se je situacija spremenila – ten Hagova ekipa vodi na lestvici 2 kroga pred koncem sezone, igrala bo v finalu Pokala in bori se za finale Lige prvakov.