Mladi Mariborčani poraženi proti Crveni Zvezdi

Maja Todić

Prvi tekmovalni na Mednarodnem Pokalu prijateljstva v Zlatiboru so z zmagami zabeležili nogometaši Partizana, Crvene Zvezde, Dinama in Vojvodine.

V torek so bile na turnirju, ki je namenjen nogometašem do 18. leta starosti, odigrane prve štiri tekme. Partizan, Crvena Zvezda, Dinamo ter Vojvodina so ekipe, ki so uspele slaviti na prvi tekmi. Dan je zabeležil tudi hat-trick Sava Arambašiča, ki ga je dosegel za Partizan ter ubranjena enajstmetrovka vratarja Vojvodine Stefana Dražića.

V skupini A je Crvena Zveda premagala Maribor z 2:0.

V prvem polčasu ni bilo veliko priložnosti. Toda v drugem polčasu so rdeče-beli vse skupaj nadoknadili. V četrti minuti drugega polčasa je prvi gol na tekmi dosegel Marko Dedijer. Ob pravem trenutku je bil na pravem mestu ter žogo pospravil za hrbet vratarja Maribora. Za končnih 2:0 je bil natančen Uroš Đuričković.

Do konca tekme je Mariborčane nato še nekajkrat rešil Alen Jurca, ki je poskrbel da podmladek vijolic ni doživel hujšega poraza.

V skupini B sta se pomerili ekipi Vojvodine in Budućnosti.

Na tekmi sta se zgodila dva ključna dogodka. Avtogol Marka Markovića po katerem je Vojvodila prešla v vodstvo z 1:0 in ubranjena enajstmetrovka za izenačenje vratarja Vojvodine Stefana Dražića nekaj minut pred koncem tekme.

V skupini C sta se pomerila Dinamo iz Zagreba ter Vardar.

Zagrebčani so slavili z 2:0. Pri Dinamu so v vodstvo prišli v 27. minuti z zadetkom Tomislava Krizmaniča. V drugem polčasu je gol v 55. minut za končnih 2:0 dosegel Luka Janćič.

V skupini D je Partizan premagal Osijek – s hat-trickom Sava Arambašića.

Mladi Hrvati so bili sicer tisti, ki so prvi premagali vratarja črno-belih. V tretji minuti tekme je bil uspešen Dario Pudić. Nato pa je vajeti v svoje noge prevzel Savo Arambašić, ki je zadetke dosegel v 11, 13 ter 25 minuti, ter svoji ekipi zagotovil zmago s 3:1.

V sredo nas znova čakajo štiri tekme. Na igrišču bodo štiri ekipe, ki so danes počivale.

Drugi tekmovalni dan bodo ob 11. uri otvorili nogometaši Maribora in Željezničarja in sicer v okviru skupine A. Tekma na kateri bodo svoj popravni izpit imeli Mariborčani.

Ob 13. uri bosta na zelenico stopila podmladka Olimpije ter Vardarja. Vardar je tekmovanje v skupini C začel s porazom. Olimpija pa želi turnir začeti z zmago.

Ob 15. uri bo Partizan igral proti Slobodi iz Tuzle. Črno-beli bi z zmago že napredovali v četrtfinale. Sloboda pa si želi turnir odpreti s pozitivnim rezultatom in morebiti nekoliko zakomplicirati skupino D.

Ob 17. uri pa bosta zaigrala lanski prvak Pokala prijateljstva Sarajevo ter Budućnost iz Podgorice. Sarajevčani so na turnir prišli s spremenjeno postavo, toda z istim trenerjem. Budućnost je na prvi tekmi pokazala, da lahko preseneti.

Vse tekme skupinskega dela, četrtfinale, polfinala ter finale si lahko v nesporednem prenosu ogledate na naši televiziji.