Borussia poskrbela za prvi poraz Liverpoola

Joe Robbins, Getty Images Sport

Borussia Dortmund je na obračunu v okviru Champions Cupa na stadionu Notre Dame v Indiani s 3:2 odpravila Liverpool.

Za evropske prvake je bil to prvi poraz v pripravljalnem obdobju. Nekdanji klub Jurgena Kloppa je povedel že v tretji minuti z zadetkom sijajnega Paca Alcacerja.

Harry Wilson, igralec, ki je zadnjo sezono preživel na posoji pri Derbyju, je izenačil deset minut pred koncem prvega polčasa. Nemci so znova povedli na začetku drugega polčasa, ko je sprva v 53. minuti zadel Thomas Delany, pet minut kasneje pa je v polno meril še Jacob Bruun Larsen.

Poraz redsov je v 75. minuti z natančno izvedeno enajstmetrovko ublažil Rhian Brewster. Liverpool naslednja prijateljska preizkušnja čaka v Bostonu proti Sevillii.