Real po hat-tricku Ronalda do naslova svetovnega prvaka

Madridski Real je še drugič v zadnjih treh letih osvojil svetovno klubsko prvenstvo. Španci so se sicer namučili z japonsko Kashimo, ki je vodila z 2:1, potem pa je na sceno stopil najboljši nogometaš na svetu in s hat-trickom (dva gola je dosegel v podaljšku) svojemu klubu prinesel novo lovoriko.

Kraljevi klub je leta 2014 v finalu premagal argentinskI San Lorenzo, tokrat pa mu je nasproti stala japonska Kashima, ki je v polfinalu nekoliko presenetljivo ugnala kolumbijski Atletico Nacional.

Japonci so tudi v finalu pokazali, da so odlična ekipa, vseeno pa so se zelo hitro znašli v zaostanku. V deveti minuti je Modrić streljal od daleč, vratar Sohagate je žogo odbil, na pravem mestu je bil Karim Benzema in popeljal svojo ekipo v vodstvo. Real je bil v prvem polčasu za razred boljši nasprotnik, toda vemo, kako hitro se stvari v nogometu spremenijo. V 44. minuti je po levi strani ušel Doi, podal v kazenski prostor proti Shibasakiju, ki je izkoristil veliko napako Raphaela Varanea ter svoji ekipi prinesel izenačenje. Nov šok za vodilno ekipo španskega prvenstva je prišel po vsega sedmih minutah nadaljevanja. Spet je zablestel Shibasaki, ki je žogo sprejel približno trideset metrov od gola Keylorja Navasa, si jo nastavil na strel, potem pa jo izredno natančno in močno poslal v mrežo. Japonci so se veselili prednosti, ki pa ni trajalo dolgo. Samo šest minut kasneje je v kazenskem prostoru japonskega predstavnika padel Lukas Vasquez, enajstmetrovko pa je v gol spremenil Cristiano Ronaldo.

Prav Ronaldo je spet prevzel odgovornost na svoja ramena, ko je bilo najbolj pomembno. Po devetdesetih minutah ni bilo zmagovalca, zato je bil na vrsti podaljšek, v katerem je zablestel prav izjemni Portugalec. V 98. minuti je izkoristil lepo asistenco Benzemaja, tik pred koncem prvega podaljša pa je spretno odreagiral po strelu Kroosa in tudi dokončno odločil zmagovalca.