Oscar: Kitajska liga bo kmalu na nivoju Premier lige

Getty Images/Mike Hewitt

Oscar, do nedavnega vezist londonskega Chelseaja, je takoj ob prihodu na Kitajsko dejal, da bo tamkajšnja liga kmalu dohitela najboljše evropske.

“Če se bo na Kitajskem nadaljevalo v takem stilu, potem je to zelo mogoče,” je dejal brazilski reprezentant in nadaljeval: “Verjamem, da bo kvaliteta nogometa tukaj samo napredovala in, da bo kmalu na nivoju najboljših evropskih lig.”

Brazilec je v zimskem prestopnem roku v zameno za 60 milijonov evrov prestopil h klubu Shanghai SIPG, pri kateremu bo združil moči s še enim Brazilcem Hulkom in portugalskim strategom Andrejem Villas-Boassem.“Res je, da je v Premier ligi ogromno vrhunskih igralcev, toda tudi tukaj jih je veliko. Kitajski klubi igralcem plačujejo bajne vsote, da pridejo sem igrati nogomet, in to se jim obrestuje. Liga je odlična, jaz pa sem tukaj zelo srečen,” je zaključil izjemni ofenzivni vezist.