NK Olimpija/SPS

Štadion v Trstu je bil avgusta leta 2002 prizorišče tekme, na kateri sta se pomerila udeleženki svetovnega prvenstva, ki je bilo slaba dva meseca pred tem na Japonskem in v Južni Koreji.

Na prvem srečanju po svetovnem prvenstvu v Južni Koreji in na Japonskem je Slovenija dosegla presenetljivo in odmevno zmago. Prenovljena slovenska ekipa pod vodstvom novega (starega) selektorja Bojana Prašnikarja je predvsem v prvem polčasu pokazala vrhunsko igro in slavila zmago z 1:0. Italijanom ni dovolila razviti igre, bila je boljša v vseh pogledih, posledica pa je bil edini zadetek na tekmi.

Pobuda Slovencev je bila kronana v 32. minuti. Zahovič je na levi strani našel Cimerotića, ta je v svojem slogu osmešil zvezdnika Christiana Panuccija in poslal žogo mimo Buffona v mrežo.