Dobovec ostal brez zaključnega turnirja LP

NZS.si

Slovenski futsal prvak Dobovec je v zadnjem krogu elitnega dela Lige prvakov v Moskvi izgubil proti domači ekipi KPRF z 2:5 in ostal brez zgodovinske uvrstitve na zaključni del turnirja.

Dobovec je tretjič igral v elitnem delu Lige prvakov, prvič pa je v zadnji krog vstopil kot vodilna ekipa skupine. Za preboj med elitno četverico so varovanci Kujtima Morine potrebovali le še točko.

Tekma se je sicer začela dobro, saj je Žiga Čeh v 7. minuti poskrbel za vodstvo. Slednje je trajalo le dve minuti, saj je ekspresno izenačil Artem Nijazov. Čeh je imel v 15. minuti novo lepo priložnost, ko se je sam znašel pred vratarjem, a streljal mimo gola. Nato so priložnost zapravili še gostitelji, v 17. minuti pa je Dobovec vnovič povedel. Tokrat je zadel Vedran Matošević. Do konca polčasa so Rusi še dvakrat zapretili, Puškarja pa je rešila tudi prečka.

V nadaljevanju so slovenski prvaki popustili. V 22. minuti je za izenačenje poskrbel Paulinho, v 33. minuti pa je za preobrat poskrbel Arser Bagirov. V 36. minuti je bil zaradi prekrška izključen Mordej, gostitelji pa so na 4:2 povišali v 38. minuti, ko je zadel Denis Burkov. Končni izid je v 40. minuti postavil Lin, ki je zatresel prazno mrežo.

Na zaključni turnir sta se sicer prebila tudi Barcelona (skupina D) in branilec naslova Sporting CP (skupina B).