Tevezov recept za naslov – poljubiti Maradono na usta

Marcos Brindicci, Gettyimages

Napadalec BOce Juniors Carlos Tevez je včeraj sijal od sreče, potem ko je svojemu klubu priigral nov naslov.

Tevez je v 72. minuti dosegel gol za zmago nad Gimnasio iz La Plate, ki jo vodi Diego Maradona, kar je ob remiju River Platea proti Atletico Tucumanu pomenilo nov naslov za zlato-modre.

Ob slavju je Tevez dejal, da je pred srečanjem Maradono poljubil na usta, da bi mu to prineslo srečo, pohvalil pa je tudi podpredsednika kluba in nekdanjega nogometaša Juana Romana Riquelmeja.

Roman je zelo pomemben dejavnik, kar je bilo jasno od prvega pogovora. Pomagal mi je, da v sebi spet najdem tistega starega Carlitosa in to je najlepša nagrada – Roman v loži, jaz pa dam gol, ni lepšega. Vedel sem, da moram poljubiti Diega, to mi je prineslo srečo,” je dejal 36-letni Tevez.

Boca ima sedaj 34 naslovov državnega prvaka, dva manj od največjega rivala z Monumentala, Riverja. “Bil sem spet lačen uspeha, začutil sem, da se moram vrniti v svoj rojstni kraj in se boriti kot otrok. Dve leti sem se imel vihar v glavi, se boril z drugimi stvarmi, a še vedno garal. Še pravi čas me je zažejalo po uspehu,” je zaključil čustveni Tevez.