Zaradi kluba kršil karanteno in dobil sezonsko karto!

Mark Kolbe/Getty Images

Atenski AEK je enega izmed svojih starejših navijačev nagradil s sezonsko vstopnico, ker si je kljub omejitvi gibanja upal obiskati nov stadion, kjer bodo od prihodnje pomladi domovali rumeno-črni.

V Grčiji zaradi pandemije starejši občani sploh ne smejo na ulice, česar pa 85-letni Konstantinos ni spoštoval in si odšel ogledat nov stadion. Oblasti so mu izrekle kazen v višini 150 evrov, a se je starčku poteza izplačala.

Rojen sem v Carigradu, AEK je moja prva ljubezen. Vedno sem želel biti na zelenici, na igrišče sem šel skupaj s svojimi otroki, pred nekaj leti sem pripeljal svojega najstarejšega vnuka in hčerko, ko se dela še niso začela. Na starem stadionu sem praktično živel in želel videti novega. Sedaj sem prestar za tekme! Sem vsaj videl, kako navznoter izgleda nov, dlake so mi šle pokonci. Vsakič, ko vidim ta objekt, mi gre od sreče na jok. To je naš dom in malo ljudi lahko razume občutek, ko nimaš doma,” je čustveno razlagal gospod v letih.

Lastnik kluba Dimitris Melisanidis je zaukazal, da se upokojencu nemudoma podeli sezonska vstopnica za naslendjo sezono, hkrati pa svoje navijače pozval naj vseeno ostanejo doma. AEK sicer gradi nov stadion “Sveta Sofija”, ki bo dokončan spomladi 2021. Tako bo imel klub prvič po 18 letih svoj objekt, potem ko je od 2003 igral na olimpijskem stadionu.