Začetek kitajskega prvenstva pred praznimi tribunami

David Rogers, Getty Images

Danes zjutraj se je s tekmo med kluboma Guizhou Hengfeng Zhicheng in Liaoning Hongyun začela kitajska Superliga. Srečanje se je v Guijangu, pred praznimi tribunami, končala z rezultatom 1:1.

Novi prvoligaš Guizhou je na prvi tekmi odslužil kazen iz pretekle sezone, ko so nastopali v kitajski 2. ligi. Takrat so domači gledalci metali predmete proti igrlacem in udrli na igrišče ter želeli obračunati s sodnikom, zato je zveza klub kaznovala z eno tekmo pred praznimi tribunami.

V pogrebnem vzdušju sta bila dosežena dva gola, do vodstva pa je prvo prišlo moštvo Liaoninga, ko je v 14. minuti 11-metrovko zadel James Chamanga. Guizhou je izenačil prek hrvaškega napadalca Nikice Jelavića, ki je bil natančen v 54. minuti, prav tako iz enajstmetrovke.

Novi prvoligaš ni znal izkoristiti prednost igralca več ,potem ko je bil v 65. minuti izključen vratar Liaoninga Shi Xiaothian.

Kitajska Superliga se nadaljuje jutri zjutraj, ko bosta v derbiju zaigrala Guangzhou RiF in Tianjin (prenos na programuSportklub 1 ob 8.30 uri).