LE: Bešiktaš ob zvokih sirtakija ponižal Olympiacos

Maurizio Lagana, Getty Images Sport

Nogometaši Bešiktaša, Genka in Celte iz Viga so se uvrstili v četrtfinale Lige Evropa, medtem ko se pet preostalih dvobojev osmine finala odvija v večernem terminu, prav zdaj.

Bešiktaš je po remiju 1:1 v Pireju Olympiacos na Vodafone Areni v Carigradu odpravil kar s 4:1. Domačinov ni ustavilo niti dejstvo, da so od 39. minute dalje igrali brez izključenega Vincenta Aboubakarja. Zmago so Turki proslavili malce provokativno, saj so po izteku 90 minut po ozvočenju zaigrali znano melodijo grškega plesa sirtaki.

Bešiktaš je povedel v 10. minuti, ko se je med strelce vpisal prav kasnejši grešnik Aboubacar, prednost turškega predstavnika pa je 12 minut kasneje povišal Ryan Babel. V 31. minuti je rezultat na 2:1 z volejem znižal Tarik Elyounoussi.

Nepremišljena poteza Aboubakarja Bešiktaša ni stala napredovanja, saj so s pametno igro zadrževali žogo in bili nevarni iz protinapadov, zmagovalca pa odločili v 75. in 84. minuti srečanja. Najprej je še svoj drugi zadetek dosegel Nizozemec Babel, grške sanje o uspehu pa je nekaj minut pred koncem nato razblinil Cenk Tosun.

Napredovanja med najboljših osem se veselijo tudi pri Genku. Konkurente iz domačega prvenstva, Gent, so po gladki zmagi s 5:2 na prvi tekmi, doma držali na varni razdalji, tekma pa se je zaključila z 1:1. Najprej so domači povedli z golom Timothya Castagneja (20. minuta), končni rezultat pa je v 84. minuti postavil Louis Vestraete.

S še drugo zmago na dveh tekmah si je napredovanje zagotovila tudi Celta. Španci so na vzhodu v Krasnodarju slavili z 2:0, med strelce pa sta se vpisala Hugo Mallao v 52. in Iago Aspas v 80. minuti igre. Ekipa iz Galicije napreduje s skupnih 4:1. Žreb parov četrtfinala Lige Evropa je na sporedu jutri ob 13. uri.