Ob 20:45 na SK3: Nizozemci drevi prvič po odhodu Blinda

Getty Images/Stu Forster

Z današnjimi prijateljskimi tekmami se končuje reprezentančni premor. Znova bo pestro tudi v naši družbi, zelo zanimivo pa bo zagotovo na Amsterdam Areni, kjer se bosta ob 20:45 pomerili Nizozemska in Italija.

Getty Images/Shaun Botterill

Pred nami je zanimiva prijateljska tekma, v kateri bodo Nizozemci želeli dokazati, da so še vedno močna reprezentanca. Sramotni rezultati v zadnjem obdobju so končno odnesli nekdanjega selektorja Dannyja Blinda, ki ga bo tokrat nadomestil Fred Grim. Tulipani so zaradi slabega vodenja reprezentance že izpustili zadnje evropsko prvenstvo, zdaj pa so v položaju, ko so tik pred tem, da bodo zakockali še odhod na svetovno prvenstvo v Rusiji 2018.

Nekaj časti bodo poskušali rešiti na današnji prijateljski tekmi, ko bodo v Amsterdamu gostili Italijo. Obetamo si lahko predstavo z veliko zadetki, saj sta obe reprezentanci na zadnjih srečanjih dosegali veliko golov (stavnice so prepričane, da bomo videli več kot dva in pol zadetka).

Z odhodom Antonia Conteja, ki je italijansko klop zamenjal za klop Chelseaja, so se Azzurri sprostili v napadu. Od Eura 2016 v povprečju na tekmo dosežejo dva zadetka in to povprečje bodo danes zagotovo želeli zadržati. Ker gre za prijateljsko tekmo, veliko taktiziranja ne bo, zato se lahko nadejamo 90 minut napadalnega nogometa.

Getty Images

A Nizozemci bodo zaradi vseh dogodkov okrog svoje reprezentance danes zagotovo želeli zmagati. Pred srečanjem se je oglasil tudi nekdanji reprezentant Ruud Gullit, ki poudarja, da mora igranje za Nizozemsko vsem reprezentantom še vedno predstavljati ogromno čast. Član zlate nizozemske generacije je o stanju reprezentance povedal: “Za nami so težki časi. Tistega, ki bo prevzel reprezentanco, čaka ogromno dela. Zavedati pa se mora, da vodenje Nizozemske še vedno predstavlja veliko čast in zahteva veliko mero odgovornosti. Na voljo je kar nekaj naših strokovnjakov. Tudi sam sem se že pred časom ponudil, da pomagam. V javnosti kroži nekaj imen. Največja med njimi sta zagotovo Ronald de Boer in Louis van Gaal, ki sta oba prosta. Med kandidati se pojavlja tudi moje ime, videli bomo kaj se bo zgodilo. Ogromno ljudi je že podalo odpoved, nihče pa še ni prevzel odgovornosti za nastalo situacijo.”

To bo že 20. medsebojna tekma, uspešnejši pa so Italijani, ki so se zmage veselili devetkrat. Nizozemci, ki so zmagali trikrat, so svetovne prvake iz leta 2006 nazadnje premagali na evropskem prvenstvu 2008, ko je bilo 3:0. Med strelce je bil tudi Wesley Sneijder, ki je v 31. minuti ugnal Gianluigija Buffona za drugi gol tulipanov. Oba sta še vedno člana reprezentanc.