Bayern s svetovnim naslovom do šeste lovorike v sezoni!

Nogomet 11. Feb 202121:57 0 komentarjev
Bayern
Lani so lovoriko osvojili nogometaši Bayerna. Foto: REUTERS/Ibraheem Al Omari

Nogometaši münchenskega Bayerna so novi klubski svetovni prvaki. V finalu prvenstva v Katarju so z 1:0 premagali mehiški Tigres in tako izredno sezono 2019/2020 okronali še s šesto lovoriko. S tem so ponovili dosežek Barcelone iz leta 2009.

Evropski prvaki so do zmage nad prvakom zveze CONCACAF prišel z golom Benjamina Pavarda v 59. minuti, kaj lahko pa bi Bavarci prišli do višje zmage, saj so dominirali od prve do zadnje minute, a zapravili preveč priložnosti.

Bavarci so tekmo končali s kar 19 streli proti golu, Mehičani pa zo zmogli samo tri. Eden junakov Tigresa je bil vsekakor vratar Nahuel Guzman. Izkušeni Argentinec (35) je nekajkrat sijajno posredoval, najbolj pa je navdušil v 85. minuti, ko je zaustavil močan poskus Douglasa Coste.

Bayern je z zmago na klubskem svetovnem prvenstvu poskrbel, da se nadaljuje dominacija evropskih ekip v tem tekomvanju. Corinthians tako ostaja zadnja neevropska ekipa, ki je slavila svetovni naslov. Brazilcem je to uspelo pred devetimi leti.