Palmeiras drugič osvojil južnoameriško ligo prvakov

Nogomet ostalo 31. Jan 20219:28 0 komentarjev

Znan je zmagovalec južnoameriškega nogometnega pokala.

Še drugič je pokal Copa Libertadores osvojilo moštvo Palmeiras, ki je v brazilskem finalu na nevtralni lokaciji kultnega stadiona Maracana v Rio de Janeiru z 1:0 (0:0) premagalo ekipo Santosa.

Edini zadetek na tekmi je padel po koncu 90 minut tekme. V deveti minuti sodnikovega dodatka je bil uspešen rezervist Breno Lopes, ki je na zelenico prišel šele v 85. minuti. Ta je v kazenskem prostoru z glavo prestregel podajo Ronija z desne strani ter žogo poslal v mrežo.

Šlo je za odločitev o zmagovalcu tekmovanja za leto 2020. Odločitev je namreč preložila pandemija novega koronavirusa. Tekma je bila pred maloštevilnimi gledalci. Palmeiras si je z drugim naslovom zagotovil nastop na klubskem svetovnem prvenstvu, ki se bo v Katarju začelo naslednji teden.

Palmeiras je prvi naslov osvojil leta 1999, ko je po izvajanju enajstmetrovk ugnal Deportivo Cali. Najuspešnejši klub v zgodovini pokala Libertadores je Independiente s sedmimi naslovi.