Slovenci začenjajo lov na Euro

Nogomet ostalo 5. Dec 202011:48 0 komentarjev
Matej Frideršek Slovenija futsal
NZS.si

Slovenska moška futsal reprezentanca se je v soboto zbrala v Laškem, kjer bo v torek odigrala prvo tekmo v kvalifikacijah za Euro 2022. Obračun proti Švici od 19:00 naprej spremljajte v živo na Sportklubu.

Pred nami je prva tekma kvalifikacij. Zdaj gre za točke. Vesel sem, da ni bilo odpovedi. Sem optimist. Če smo v popolni postavi, smo zelo močni. Proti Švici računam na prvo zmago,” je povedal selektor Tomislav Horvat, ki dodaja: “Švico, našega prvega tekmeca v kvalifikacijah, smo analizirali. Pozorno smo gledali tekmi proti Nemčiji, ko se Švicarji prebili iz predkvalifikacij. Vse ekipe danes napredujejo, tudi Švica. Predvsem moramo biti odgovorni in odigrati maksimalno.”

Koren namesto Zajca
Selektor Horvat je pred dnevi obelodanil seznam igralcev, na katere računa. Pri tem je prišlo do ene spremembe – namesto Nika Zajca bo priložnost dobil Žan Koren. Ob tem velja izpostaviti, da je Denis Totoškovič v sredo uradno menjal sredino – iz Litije se je preselil v elitno italijansko ligo Serie A, kjer je okrepil Genovo, ki zaseda 14. mesto.

Po sedmo uvrstitev
Slovenija je dosedaj igrala šestkrat na evropskih prvenstvih (v letih 2003, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018). Leta 2003 je reprezentanco vodil selektor Darko Križman, na ostalih petih prvenstvih je Slovenija igrala pod taktirko selektorja Andreja Dobovičnika, od jeseni pa izbrano vrsto vodi Tomislav Horvat.

To bodo desete jubilejne kvalifikacije za EP, v katerih sodeluje Slovenija. Dosedaj je odigralas 26 tekem, slavila je 20 zmag, pri tem pa vknjižila pet porazov in remi. Slovenija je do danes zabeležila 265 uradnih tekem, prišla je do 118 zmag, 41 remijev in 106 porazov. Tomislav Horvat je reprezentanco dosedaj vodil na štirih tekmah – od septembra do novembra je z ekipo odigral štiri prijateljske tekme. Slovenija je bila dvakrat boljša od Srbije, proti BiH pa je vknjižila zmago in poraz.

Igor Osredkar je s 158 nastopi in 78 goli rekorder reprezentance.

Spremenjen sistem kvalifikacij
Evropska nogometna zveza Uefa je za tokratno kvalificiranje za na evropsko prvenstvo uvedla nov sistem tekmovanja. V osem skupin deljenih 32 ekip, v vsaki skupini se ekipe pomerijo med sabo doma in na tujem. Mesto na EP si zagotovi osem prvakinj skupin, šest najboljše drugouvrščenih zasedb, za zadnje prosto mesto pa se bosta v dveh tekmah pomerila še sedma in osma drugouvrščena ekipa iz posameznih skupin. Pred tem so že potekale predkvalifikacije, kjer si je mesto v glavnem delu kvalifikacij zagotovilo šest ekip, v prvih dneh decembra pa se bosta za mesto v kvalifikacijah pomerila še Bolgarija in Armenija.

Seznam igralcev Slovenije:
Nejc Hozjan (A.S.D. FF Napoli ITA), Benjamin Tušar (AC Praha Sparta Futsal ČEŠ), Igor Osredkar (Apfel Nov Vrijeme Makarska HRV), Kristjan Čujec (FK Dobovec), Žiga Čeh (FK Dobovec), Teo Turk (FK Dobovec), Klemen Duščak (FK Dobovec), Nik Zajc (KMN Bronx Škofije), Igor Bratić (FC Litija), Denis Totošković (Genova ITA), Matej Fideršek (FC Litija), Alen Fetić (SSD Acqua Sapone C5 SRL), Jeremy Bukovec (FC Ptuj), Tjaž Lovrenčič (US Saint Pagano ITA).

Igralci na čakanju:
Luka Jamnik (FC Litija), Tine Šturm (FC Litija), Nejc Kovačič (Pordenone ITA), Denis Kneževič (KMN Sevnica), Tilen Gajser (FC Ptuj), Nejc Berzelak (FK Siliko).

Kvalifikacije za Euro 2022, tekme Slovenije:
Slovenija – Švica (8.12., ob 19:00) (prenos na Sportklubu)
Latvija – Slovenija (29.1.)
Španija – Slovenija (2.2.)
Slovenija – Španija (6.3.)
Švica – Slovenija (9.3.)
Slovenija – Latvija (12.4.)

(vir: nzs.si)

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!