Zlata žoga: Kdo je na začetku leta 2021 najbolj ‘vroč’?

Najbolj prestižna nogometna nagrada za posameznike, Zlata žoga, se bo po letu premora znova vrnila. Leto 2021 so sicer številni nogometni zvezdniki že v prvih dveh mesecih zaznamovali z odlično formo.

Zlate žoge lani niso podelili zaradi pandemije koronavirusa, ki je prekinila sezono 2019/2020. Nova sezona zaenkrat z izjemo praznih tribun poteka relativno nemoteno, že zdaj pa lahko na glas razmišljamo, kdo bo ob koncu leta med konkurenti za prestižno nagrado. Poglejmo, kdo je najbolj navdušil v prvih dveh mesecih leta 2021.

#10. Harry Kane

Napadalec Tottenhama je sezono 2020/2021 začel fantastično. Ob dobri strelski formi navdušuje tudi s številnimi asistencami in kreativnostjo v napadih. Kane je v Premier ligi pri 14 golih in 11 asistencah, bo pa moral v drugi polovici sezone znova dvigniti formo, ki v zadnjih tednih ni bila na tisti najvišji ravni. Če bo angleški napadalec znova takšen kot na začetku sezone, bo leta 2021 vsekakor na širšem spisku za prestižno nagrado.

#9. Ilkay Gündogan

Vodilna ekipa Premier lige je v letu 2021 v neverjetni formi. Prednost sinjemodrih pred konkurenti narašča iz kroga v krog, eden izmed najboljših posameznikov v zasedbi Pepa Guardiole pa je v tej sezoni vsekakor nemški vezist. 30-letnik je dobro izkoristil odsotnost De Bruyneja in Aguera ter na 20 tekmah dosegel 11 golov in dodal še dve asistenci. Za vezista so to odlične številke, ki ga upravičeno uvrščajo med trenutno najbolj vroče nogometaše na svetu.

#8. Joushua Kimmich

Eden izmed najbolj vsestranskih vezistov v trenutni konkurenci je tudi v tej sezoni v super formi. Njegove natančne podaje in zmožnost kreacije igre so na neverjetno visokem nivoju, vsekakor pa gre za prvega organizatorja igre bavarskega ponosa. 26-letnik je v vseh tekmovanjih vpisal že 13 asistenc, v statistiko pa dodal še štiri gole. Kimmich iz leta v leto postaja pomembnejši član Bayerna, pod taktirko Hansija Flicka pa je še dodatno napredoval.

#7. Bruno Fernandes

Eden izmed najbolj vročih nogometašev v Evropi je že nekaj časa Bruno Fernandes. Portugalec je pravi talisman Solskjaerjevega Manchester Uniteda. 26-letnik je v sezoni 2020/2021 v vseh tekmovanjih dosegel že 22 golov in dodal še 13 asistenc. Za vezista je to sijajna statistika, kritiki pa mu lahko trenutno očitajo samo njegov učinek na tistih največjih tekmah. V Premier ligi je v tej sezoni proti šestim največjim klubom dosegel samo en gol.

#6. Erling Haaland

Haaland je pri vsega 20 letih upravičeno med najboljšimi napadalci na svetu. Je pravi stroj za gole, ki je enostavno nezaustavljiv. V tej sezoni je v dresu Borussie v vseh tekmovanjih na 26 tekmah zabil kar 27 golov in dodal še osem podaj. Na petih tekmah v ligi prvakov je bil natančen kar osemkrat, med evropsko elito pa je poskrbel tudi za nekaj rekordov. 194 cm visoki napadalec je pričakovano na radarju vseh evropskih velikanov, logično pa je, da se pojavlja tudi med konkurenti za Zlato žogo.

#5. Romelu Lukaku

V tej sezoni blesti tudi napadalec Interja iz Milana Romelu Lukaku. V italijanski ligi je na 23 tekmah dosegel 18 golov in dodal še šest podaj. S svojimi predstavami v zadnjih dveh sezonah je povsem utišal kritike, ki so po slabi epizodi pri Manchester Unitedu dvomili vanj. Inter je z Belgijcem v italijanskem prvenstvu v vse boljšem položaju za končno slavje, če bo Lukaku zadržal svojo formo, pa bo ob koncu leta 2021 dobil tudi ogromno glasov v izboru za Zlato žogo.

#4. Lionel Messi

Gospod Zlata žoga je v novi sezoni potreboval nekaj časa, da je prišel na šampionski nivo. Nanj so v prvem delu sezone vplivale tudi afere vodilnih mož Barcelone, po slovesu predsednika Bartomeuja pa je Argentinec hitro dvignil formo in zdaj znova kaže, zakaj bo tudi letos med glavnimi konkurenti za prestižno nagrado. 33-letnik je v vseh tekmovanjih pri 24 golih in devetih asistencah, v slabši položaj pa ga postavlja dejstvo, da je blaugrana v ligi prvakov na robu izpada.

#3. Kylian Mbappe

Francoski zvezdnik je nedavno zablestel na prvi tekmi osmine finala proti Barceloni. Na Camp Nouu je dosegel hat-trick in PSG pripeljal pred vrata četrtfinala. Vse bolj se zdi, da je prav Mbappe naslednik Cristiana Ronalda in Lionela Messija, vsekakor pa bo Francoz že letos naredil vse, da omenjena dokončno izrine s prestola. 22-letnik je trenutno pri 23 golih in devetih asistencah, glavne tekme leta pa šele prihajajo. Vsekakor bo zelo nevaren tudi na poletnem evropskem prvenstvu, ko bo s Francijo lovil evropski naslov.

#2. Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo je pravi dokaz, da so leta le številka. Februarja je praznoval 36. rojstni dan, navkljub temu pa je še vedno med najboljšimi nogometaši na svetu. Juventus je močno odvisen od njegovih golov, ki pa jih Portugalec enostavno ne neha zabijavi. V tej sezoni jih je na 29 tekmah v vseh tekmovanjih dosegel 26, dodal pa je še tri podaje. Prav februarja je najbolj navdušil z dvigom forme, Proti Interju in Crotoneju je dosegel po dva gola, jasno pa pri stari dami upajo, da bo Ronaldo v tej sezoni jeziček na tehtnici v bojih v ligi prvakov. Nanj velike upe še vedno polagajo tudi aktualni evropski prvaki iz Portugalske.

#1. Robert Lewandowski

Poljski stroj za gole je bil lani okraden Zlate žoge. S tem se strinjajo vsi, ki so kakorkoli povezani z nogometom. Lewandowskega to ni vrglo s tira, zdi se, da ga je situacija še dodatno motivirala. Po lanski trojni kroni z Bayernom je Poljak tudi v tej sezoni v nori formi. V Bundesligi je na vsega 22 tekmah vpisal kar 28 golov, štiri pa je dodal tudi v elitni ligi prvakov. Tudi on je bil februarja nezaustavljiv. Na šestih tekmah je vpisal pet golov in napovedal, da bo v finišu sezone v najboljši možni formi.

Kaj pa menite vi? Kdo bo letos prejel nagrado za najboljšega nogometaša?